Lato w mieście nie musi być nudne!

Pomimo pandemii i związanych z nią ograniczeń, w roku 2020 odbędzie się kolejna edycja “Lata w mieście,” zapewniającego rozrywkę dzieciom, które nie wyjeżdżają z Warszawy. W tym roku, edycja “Lata w mieście,” będzie się odbywać z zachowaniem wszystkich wytycznych i środków ostrożności, związanych z sytuacją epidemiologiczną panującą w kraju. Z ważnych informacji logistyczno-organizacyjnych warto wiedzieć, że w tym roku odbędzie się dziewięć jednotygodniowych turnusów, a poszczególne grupy będą się składały z maksymalnie 12-14 uczestników.

“Lato w mieście” to doskonała propozycja dla osób, które nie mają jak zorganizować wakacji swoim dzieciom lub po prostu chciałyby, aby ich pociechy ciekawie spędziły czas. Opłata za opiekę, udział w zajęciach i dwa posiłki przysługujące maluchom (w tym jeden ciepły) jest naprawdę symboliczna i łącznie wynosi 20 zł dziennie. W tym miejscu warto przypomnieć, że jeżeli jakieś dziecko, za sprawą decyzji OPS lub dyrektora szkoły, w ciągu roku szkolnego jest zwolnione z opłat za obiady, to w ciągu wakacji, jego rodzice również nie będą ponosić kosztów związanych z wyżywieniem i opieką.

Oprócz tygodniowych turnusów, “Lato w mieście” jest również organizatorem półkolonii, na których dzieci będą mogły przeżywać niezapomniane emocje, np. grając w paintball, uczestnicząc w zajęciach sportowych, czy też ciekawych warsztatach i zajęciach plastycznych. Takie półkolonie to świetny sposób na zapewnienie rozrywki dzieciakom, które nie wyjadą z miasta. Wakacje spędzone w mieście mogą być równie udane co te nad morzem, w górach, czy nad jeziorem. Zorganizowanie dziecku rozrywki nie jest prostą sprawą, szczególnie, jeśli oboje rodziców pracuje, a nikt z rodziny nie ma możliwości zajęcia się maluchem.

Do atrakcji odbywających się pod egidą “Lata w mieście” należy również Noc Muzeów, będąca popularnym i lubianym wydarzeniem. Podczas Nocy Muzeów można odwiedzić wiele ciekawych miejsc, nie ponosząc żadnych kosztów. Warto śledzić program i sprawdzić, jakie miejsca decydują się na wzięcie udziału w wydarzeniu. Bardzo często bowiem Noc Muzeów jest świetną okazją do zwiedzenia miejsc, do których na co dzień “zwykli ludzie” nie mają dostępu. Ponadto, dla większości dzieciaków możliwość zwiedzenia czegoś w nocy, sama w sobie jest całkiem dużą atrakcją.

Jeżeli jeszcze się zastanawiasz, czy “Lato w mieście” jest ciekawą opcją to odpowiadamy – zdecydowanie tak! Na dzieci, które podczas wakacji zostaną w Warszawie czeka moc atrakcji i wrażeń. Warto podkreślić, że skorzystanie z oferty proponowanej przez “Lato w mieście,” to nie tylko możliwość przeżycia czegoś ciekawego, ale również spędzenie czasu z rówieśnikami. Należy pamiętać, że spędzanie czasu z innymi maluchami pozwala na prawidłowy rozwój i kształtowanie umiejętności społecznych. A dodatkowo, spędzanie czasu wśród innych dzieci, jest szansą na nawiązanie nowych relacji i świetną zabawę z rówieśnikami. Jeśli więc nie wiesz, jak zapewnić swojemu maluchowi wakacyjną rozrywkę – nie wahaj się dłużej i skorzystaj z oferty “Lata w mieście!”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.